חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הגלביות החדשות

בשנים האחרונות ראינו את הגלביות מתברגות היטב לתודעה והופכות לדבר טרנדי ומקובל. אם פעם הגלביות היו ביגוד מסורתי של אירוע חינה היום הן בכל אירוע נוצץ. לא פעם מפתיעה איזו סלב עם גלביה אופנתית. הביקוש לגלביות הביא מעצבים שונים ומותגי אופנה להיכנס לתחום ולעצב גלביות אפילו בגזרה צמודה יחסית כמו זו שלבשה בר רפאלי בברלין. הגלבייה ביגוד בעל מראה טבעי ועם זאת חגיגי; הגלבייה לא צריכה להתאמץ בשביל להיראות טוב וזה הסוד שגורם לה להיות כל כך נחשקת.

DSC_0093-5

הגלביות בעבר היו ללבוש מסורתי אשר אפיין נשים בעדות רבות כמו יוצאי מרוקו ותימן. הגלביות המסורתיות היו עשויות מבדים בצבעים שונים תוך כדי הקפדה על צבע אחד דומיננטי בכל גלבייה. המאפיין העיקרי של הגלביות היה העיטורים הרקומים בצבעי כסף וזהב על השרוולים, החזה ושולי הגלבייה וכמובן הגזרה הרחבה אשר הפכה את הגלבייה למשהו שתלוי על הגוף. במקרים רבים ובעיקר באירועים מסורתיים הגלביות הגיעו עם כיסוי ראש תואם. רבים מאיתנו מכירים את הגלביות מבית סבתא אשר לבשה אותן באירועים משפחתיים ונראה היה כאילו הן הולכות להיעלם. אך הגלביות סרבו להיעלם ועשו קאמבק רציני אשר הגיע אלינו בגלגול חדש ואופנתי.

מעצבי אופנה רבים החלו לעצב גלביות בהשראת העיצובים המסורתיים אך היו אשר העזו לנטוש את העיצובים המסורתיים וללכת לכיוונים אחרים. עיטורי הזהב והכסף הפכו לעדינים יותר, הצבעים הנוצצים והמבריקים התחלפו בצבעים אלגנטיים יותר והפילו הגזרה הפכה לצרה יותר עד שהיטשטש ההבדל בין גלביות לשמלות. עדיין יש משהו בגזרת טישרת הנקייה הזו עם משחק קל בבדים שמבדיל את הגלביות מהשמלות, משהו בניחוח של השיק בכללי שנותן תחושה של נוחות עם אופנתיות וזה בעצה כל המשמעות של גלביה.

DSC_0394

גם באתרי אופנה הגלביות זה בגד שמאוד פופולרי בהזמנות אונליין, מכוון שזה ברוב המקרים one size ולכן אין בעיה להזמין אונליין בלי למדוד, חנות בגדים אונליין פופלארית במיוחד לרכישת גלביות מודרניות היא קומונו בי מיקה, אשר מציעה מגוון רחב של שמלות גלבייה טרנדיות,צעירות וייחודיות.

קבלו את הסגנון המחודש, טרנדי צעיר ובועט

החורף הזה, בהמשך לטרנד של השנים האחרונות אנחנו נראה יותר ויותר גלביות אופנתיות. אך החורף הזה הגלביות מקבלות סוויץ' קז'ואלי ואופנתי במיוחד. ניתן לראות יותר גלביות השמות דגש על הנוחות עם גזרה רחבה וצבעים יום יומיים. עיטורי הזהב נדחקו הצידה ונעלמו לגמרי ובמקומם אנו מקבלים גלביות ליום יום עם צבעים ודוגמאות סולידיות מאוד. אפילו יש גלבייה בסגנון סטריטי במיוחד,גלבייה מבד פוטר והדפס מנוקד. בעיצובי הגלביות החדשות ישנה הבחנה ברורה בין גלביות ליום יום ולבין גלביות ערב אלגנטיות אך נראה שבכולן נדחק החוצה צווארון ה V של הגלביות הקלאסיות ואנו מקבלים גרסאות סגורות יותר המפצות בגזרה קצרה.  השנה ניתן לראות גלביות ערב בעלות מראה אלגנטי מוקפד וצבעים חלקים ונקיים, במקום בדי פוטר רואים בדים יותר אלגנטיים המתאימים לערב ויציאה.

DSC_0510-3