חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
אופניים חשמליות

אופניים חשמליות

עם כניסתם של אופניים חשמליות ברחבי העולם, נוצר הצורך בעמדות טעינה שיחליפו את תחנות הדלק המסורתיות. כדי לקדם את הגל החדש של אופניים חשמליות החלו להראות בערים שונותבעולם מגרשי חניה ועמדות חניה ברחובות, בהם הותקנו עמדות טעינה המיועדות להטענת ה אופניים חשמליות בזמן שבעליהם עובדים, עורכים קניות או ישנים.

נכון להיום רוב בעלי האופניים חשמליות הגרים בפרברי העיר מטעינים את אופניים החשמליות שלהם במוסך ביתם משקע ביתי רגיל או מעמדת טעינה הצמודה לבית. שיטה זו, מותירה את בעלי הדירות בבנייני קומות עם גישה מוגבלת או ללא גישה כלל, לטעינת מכונית חשמלית. למרבההמזל, חברות וממשלות מנסות שיטות שונות לאפשר הטענת אופניים חשמליות בסביבה עירונית.

במאי שנה שעברה, חשפה חברת הטלפונים האוסטרית תא טלפון שהוסב לעמדת טעינה במטרה לשרת את 4000 כלי הרכב החשמליים וההיברידים הקיימים היום באוסטריה. מאז הסבה החברה עוד כ 30 תאי טלפון לעמדות טעינה והיא מתכננת להסב עוד כ 13,500 עמדות עם עליית הביקוש.


מדריד היא עיר נוספת שבה יסבו תאי טלפון ציבוריים לעמדות טעינה. הממשלה הספרדית  בשיתוף חברת האנרגיה Endesa וחברת התקשורת Telefónica שלבו ידיים לשם השגת מטרה זו. השיטה הספרדית מבוססת על כרטיס שמשולם מראש, בעל האופניים מעביר את הכרטיס ומטעין את האופניים חשמליות. כדי לקדם פרויקט זה החליטה ממשלת ספרד כי עד סוף 2016 שרות זה יהיה בחינם. בעוד שבאירופה מסבים תאי טלפון ישנים לעמדות טעינה באמריקה חושבים על דרכים זולות להטעין כלי אופניים חשמליות.

עד כה התקינה החברה עמדות טעינה בתריסר ערים ברחבי ארצות הברית בנייהם:  לוס אנג'לס,וושינגטון העיר וניו יורק. לוונטל צופה כי עוד ערים יאמצו את הטכנולוגיה שחברתו משווקת ויספקו לתושבי עריהם חשמל זול לטעינה ,"בעתיד שרות זה יסופק על ידי העירייה בדומה לפינוי הזבל ".

אם לא מצאת עמדת טעינה ברחוב תנסה בחניונים, חברת Car Charging Inc מפיצה ומתקינה עמדות טעינה לכי רכב חשמליים והיברידיים בחניונים ובמרכזי קניות. החברה משתפת פעולה עם בעלי מגרשי חנייה ומרכזי קניות ומתקינה עמדות טעינה חינמיות במטרה למשוך צרכנים למקומות אלו. החברה מקווה שבשנים הקרובות היא תתקין כ 1000 עמדות טעינה במרכזי קניות גדולים ברחבי ארצות הברית.

מייסד ארגון  Plug In America (ארגון ללא כוונות רווח הדוגל בקידום השימוש ברכב חשמלי בארצות הברית) פול סקוט, אומר כי חוץ ממיקום עמדות טעינה במרכזי קניות ניתן להקים עמדות טעינה במגרשי חניה של בתי ספר וכנסיות, מקומות חניה ריקים בדרך כלל בלילה, שעות שבדרך כלל מתבצעת הטעינה. תחנות טעינה אלו יוכלו לשמש כמקור הכנסה נוסף למוסדות אלו. אצלנו, בינתיים ראינו מספר עמדות פה ושם, מרכז מבקרים יפה ומרשים ובזה מסתכם כל הסיפור, לפחות עד כה.